Mahakalas Mandala

Mahakala ir Mācības Sargs, kā arī Aizstāvis tiem, kas praktizē garīgās izaugsmes ceļā. Biežāk viņš tiek attēlots tumši zilā vai melnā krāsā ( sanskritā Maha- lielais, dižais un Kāla nozīmē gan melnu, gan tumši zilu krāsu) un viņam ir draudošs izskats. Mahakala pieder pie Apgaismotām Būtnēm un ir garīgais Mācības Sargs. Viņš izpaužas dusmīgā formā, lai saturētu kaitējošo enerģiju no būtnēm, kas var radīt daudz nepatikšanas cilvēkiem.
Mahakala ir Avalokitešvaras (Līdzjūtības Bodisatvas) dusmīgais aspekts ar varenu aizstāvošu enerģiju, kuru viņš dāvā praktizējošiem, pastiprinot viņu garīgo potenciālu, kas noved pie ātrām realizācijām.

Mācības spēja aizstāvēt ir ļoti svarīga, jo uzsākot garīgās izaugsmes ceļu no apziņas-glabātuves uzpeld negatīvi stāvokļi, kuri bija uzkrāti tur no bezsākuma laikiem. Ar Mahakalas Mandalas palīdzību notiek attīrīšana no negatīviem iespaidiem, kas pretējā gadījumā būtu uzpeldējuši kā pusmūža krīzes vai grūtības, saistītas ar vecumu, slimībām un nāvi. Kad tas viss atklājas nesakārtoti, haotiski, var ātri zaudēt skaidrību un pārstāt saprast kas notiek.
Tad var notikt lietas, ar kurām mēs nespējam tikt galā, jo mums nav kontroles pār tām. Tie ir dažādi fobiju veidi un nepamatotas bailes, nospiestība un depresijas vai eksaltācijas un fanātisms. Jo stiprāka iekšēja transformācija, jo vairāk negatīvisma mēs izjūtam, un, jo svarīgākas ir Mahakalas aizstāvošās enerģijas.

Svētības, kuras mēs esam saņēmuši, tiek nobloķētas ar traucējošām emocijām un iluzoro „Es”, un nevar pilnīgi atvērties, tādēļ mums var rasties problēmas un notikt dažādas nelaimes. Mandalas aizsardzība šajā gadījumā vienmēr strādā tā, ka visam ir nozīme un mēs kaut ko mācāmies. Samazinoties mūsu „Es” ilūzijai, mandalas spēka lauks kļūst aktīvāks, bet mūsu iekšējie traucēkļi, slimības un problēmas atkāpjas, un mēs kļūstam aizvien spējīgāki aizstāvēt un palīdzēt citām būtnēm.

Apkārt katram, kurš skaita Aizstāvja mantru, lūgšanu vai piesaukšanu, rodas šis spēka lauks, un viņš kļūst aktīvs atbilstoši savām spējām un atvērtībai un var efektīvi rīkoties apkārtējā pasaulē. Sākumā aizstāvošās enerģijas strādā vairāk ar mums pašiem, cenšoties izvilkt mūs no visgrūtākajām situācijām. Bet mēs aizvien vairāk un vairāk kļūstam par tiem, kurus tibetieši sauc „Ješe Norbu” – Vēlmju piepildīšanas dārgums”.
Tas ir enerģijas lauks, kas sakārtojas ar pareizo darbību, pār sevis paša enerģiju kontroles iegūšanas palīdzību, šis lauks kļūst tik milzīgs un stiprs, ka citas būtnes, kuras virza uz mums savus novēlējumus, jūt ka viss ko viņas sēj mūsu spēka aplī, aug īpaši labi.

Daži cilvēki domā, ka Aizstāvji ir dusmīgi un nepatīkami, tomēr viņu veidolu var uztvert pavisam citādi. Kad skolotāji ir draudzīgi, tad viņu tēlu var salīdzināt ar tēti, kurš ir pārnācis mājās no darba – tētis vēl joprojām ir skaistā kreklā un ar kaklasaiti. Tad viņš grib paveikt kādu smagu darbu dārzā, varbūt nocirst koku, un nu viņš parādās rupjā kombinezonā, ar lielu instrumentu rokā pildspalvas vietā.
Patiesībā tas ir tas pats mīlošais tēvs, vienkārši citās drēbēs. Tas pats ar Skolotājiem-Aizstāvjiem, kuri izpaužas varenās formās, lai palīdzētu mums vislabākajā veidā.