(Guru Padmasambhava) statujas piepildīšana

Jebkura statuja var tapt par meditācijas objektu, tikai pēc tam, kad tiks pareizi piepildīta. Tas ir liels un cītīgs darbs, kas ietver sevī attīrīšanu, mantru tīstokļu sarullēšanu, citu vērtīgu materiālu savākšanu un sagatavošanu: retu ziedu, ārstniecisko augu, relikviju utt. Tad visi šie objekti tiek sapildīti statujas iekšpusē. To var veikt tikai tie cilvēki, kuriem ir speciālas zināšanas un kvalificēta tibetiešu Lamas-Skolotāja iesvētīšana.

Kad statuja tiek pildīta, tā pārtop par tīru dimensiju un Apgaismotās nevainojamās būtnes atrašanās vietu. Tāpēc, visa piepildīšanas procesa laikā tiek saglabāta tīrība. Lai to panāktu, statuja vispirms iekšpusē tiek attīrīta no kvēpiem, kuri tur palikuši pēc statujas veidošanas. Tīru statuju nomazgā ar safrāna ūdeni. Visām sastāvdaļām, kuras ievieto statujā, jābūt jaunām, skaistām, noderīgām, vērtīgām un iesvētītām. Pati piepildīšana notiek pēc stingriem noteikumiem: katrai mantrai un katrai relikvijai ir sava noteikta vieta statujā. Kad tīstokļi ar speciālām mantrām ievietoti iekšā, Lama veic rituālu, aktivizējot Apgaismotās būtnes čakras vai enerģētiskos centrus. Statuja „atdzīvinās”: tai „atveras” acis, ausis, deguns utt.

Enerģijas smalkās vibrācijas, kuras izplatās no statujas, sāk rezonēt ar mūsu enerģētiskiem centriem, nepārtraukta svētības plūsma pozitīvi ietekmē visu mūsu būtību. Mūsu ķermeņa elementi un visas enerģijas sabalansējas. Tas rada pašu labvēlīgāku un pozitīvāku ietekmi uz mūsu veselību un apziņas stāvokli. Statuja sāk redzēt, just un dzirdēt mūsu lūgumus.
Ir zināms, ka Guru Rinpoče ir devis solījumu atnākt un palīdzēt dzīvām būtnēm šajā pagrimuma laikā. Lasot viņa sirds mantru un meditējot statujas priekšā, Jūs varat izjust Viņa klātbūtni.

Om Ah Hum. Bandzr Guru Padma Siddhi Hum

Šajās dienās Jūs varēsiet redzēt arī daļu no vērtīgām relikvijām, kuras tiks ievietotas Apgaismības Stūpas sirdī – vāzē, dažas no tām ir senākas par 1000 gadiem. Lielākā daļa no tām nekad un nekur netika publiski rādītas. Šī ir reta iespēja izjust senatnes dižo Meistaru svētību. Rituāla nobeigumā Lama izpildīs lielo Nopelnu Veltīšanu.Tādā veidā mūsu nopelns un radītais pozitīvais veikums neizkliedējas, bet paliks gadsimtiem ilgi.
Kamēr Guru Rinpoče Statuja mirdzēs Apgaismības Stūpā, kura top Latvijā, tas nesīs labumu neskaitāmām dzīvām būtnēm.