Milarepas statuja. Ticības simbols galvenajā lūgšanu altāra zālē.
Gepel Ling Templis.

Sniegotais kalns Lapči atrodas Nepālas austrumu daļā, aptuveni 4850 m augstumā. Sniegotais kalns Lapči ir ne tikai Čakrasamvāras Jidama Mandalas valoda, tāpat tā ir sevišķi svēta vieta, kuru svētījuši tādi diženi Meistari kā Padmasambava un Saraha. Visu realizēto Meistaru Karaļu Dārgums, Apskaidrots Jogīns Milarepa (1040-1123), kurš daudzus gadus meditēja sniegotajos Lapči kalnos. Tur viņš atstājis savu pārdzīvojumu un realizāciju zīmes pēdu nospiedumu formā granīta akmeņos, brīnumainu ārstniecisku avotu un neizsīkstošu laba vēlējuma enerģiju visām dzīvām būtnēm. Vēl senos laikos no Tibetas, Drikung Kagju Tibetas Budisma skolas dibinātājs Džigten Sumgon (1143-1217) aizsūtīja 55525 savus skolniekus pastāvīgai praksei Lapči kalnā, jo šajā svētvietā Dharmas prakse uzplaukst līdzīgi saules stariem virs sniegotām kalnu virsotnēm. Viens no izciliem meistariem Lači Namka Gjalcen Lapči kalnā praktizēja vairāk nekā 31 gadu un iegāja tur Parinirvānā. Pēc viņa ķermeņa kremēšanas palikušas daudzas relikvijas. Šis skolotājs savā autobiogrāfijā teica, ka meditācija Lapči kalnā viņam ļāva sasniegt milzīgu progresu un realizācijas, kuras nav salīdzināmas ar meditācijām citās vietās. Lapči kalnā var atrast daudzas alas, gariem meditatīviem retrītiem un nošķirtībai, kā arī tur ir Gepel Ling Templis un Džangčub Stūpa, abi šie ticības objekti pastāv jau 300 gadus.

Tomēr laika gaitā Templis iznīcis un tagad tas ir tuvu sabrukšanai. Pēc Viņa Svētības 37. Drikung Kjabgona Čecanga Rinpoče rekomendācijas, Nubpa Rinpoče vada Nečog Lapči asociāciju un pilda grūto uzdevumu šīs vietas atjaunošanā. Cienījamais Nubpa Rinpoče noteicis, ka Tempļa atjaunošana ir pirmšķirīga, lai šajā vietā atkal varētu plaukt Dharmas prakse. „Saglabāt svētvietu un Trīs Dārgumu pieredzi, lai tas nestu labumu visām dzīvām būtnēm”. Ar šādu motivāciju Nečog Lapči Kagju Milarepas Ceļš Asociācija formāli bija dibināta 1995.gadā Nepālā. Kopš tā laika Asociācija nodrošina atbalstu praktizējošiem un Lamām retrītos. Tajā ietilpst viņu pavadīšana ceļojumā kalnos. Kā arī Asociācija vada atjaunošanas darbus meditāciju alās, Templī un mūku cellēs.

Pateicoties Nubpas Rinpoče līdzjūtīgajam nolūkam un viņa labestīgam materiālajam atbalstam, Gepel Ling Templī sākuši darboties 15 namiņi Lamu praksēm. Lai saglabātu tīru mūku tradīciju Nubpa Rinpoče aizsūtījis piecus jaunus Lamas uz Indiju, izglītības turpināšanai Drikung Kagju Institūtā, Sūtru un Budas Tekstu studēšanai. Pēdējos gados aizvien vairāk un vairāk praktizējošo nāk, lai izietu Lapči kalnā savus retrītus. Pateicoties atbalstam un daudziem citiem labvēlīgiem faktoriem, šie praktizējošie spēj sekot Milarepas pēdās un pavadīt retrītus pašā mierīgākajā vietā. Taču remonts, kas tika paveikts, ir tikai maza daļa no vesela projekta. Lai atgrieztu 300 gadu senā Gempel Ling Tempļa slavu, kurš ir pagrimumā, ir vēl daudz kas paveicams. Bez tā, vēl svarīgi ir uzcelt jaunas istabas trīs retrītu centriem Sniegotā Lapči Kalnā. Un tie retrītu centri būtu- „Shepa Dorje Retreat Centre”, „Nyanyod Retreat Centre” („Čakrasamvāras Kreisās Auss Mandala”), „Heart of Chogsam Retreat Centre” (Vadžra Vahari Sirds un Ķermeņa Forma). Kā arī nepieciešams uzcelt centrālo ūdenstorni kalna virsotnē un savienot ar ūdens caurulēm ūdens tvertni un dažādas retrītu alas, un Gepel Ling Templi. Mazās ūdens cisternas nepieciešams ierīkot katrā alā. Tas būtu nepieciešams gadījumā, ja ieeja alā tiktu nobloķēta ar smagu sniega kārtu, jo ziemā sniega kārtas biezums sasniedz cilvēka augumu, bet praktizējošiem jābūt pašiem savai ūdensapgādei, tad kā dzeramo ūdeni nevajadzēs izmantot kausēto sniegu, kurš ir ļoti kaitīgs veselībai. Ja dzeramā ūdens iegūšanas problēma tiks atrisināta pozitīvi un praktizējošiem retrīta laikā nevajadzēs iet ārā, lai paņemtu ūdeni vai pārvietoties no vietas uz vietu salā un biezajā sniegā, tas ļaus praktizējošiem pilnīgi koncentrēties savam retrītam. Bez palīdzības Lamām un praktizējošiem Lapči kalnā, asociācija cer palīdzēt arī 16 ģimenēm, kuras patlaban dzīvo Lapči kalnā. Ģimeņu dzīves apstākļi ir ļoti nabadzīgi, īpaši vecāka gadagājuma un slimiem cilvēkiem, kuri palikuši bez palīdzības.

Neatmaksājamās Labsirdības Retrītu Centrs

Nepālā, Tadopanē, Cotangas apvidū pakalnā viens no tibetiešu skolniekiem uzdāvinājis Nubpam Rinpoče mazu zemes gabalu. Tā ir ļoti klusa un skaista vieta, kura ideāli der retrītiem, no tās ir tikai 3 stundu ilgs gājiens līdz kalniem. Ja uzsākt ceļu un uzkāpšanu Sniegotā Lapči Kalna virsotnē no Katmandu, tad tas aizņemtu no sešām līdz deviņām dienām. Tāpat no šīs vietas ērtāk sūtīt visas nepieciešamās mantas augšā kalnos. Lai palīdzētu praktizējošiem, tiem kas vēlas iziet retrītu, tam vairs nav jāpieliek īpašas pūles, Nubpa Rinpoče pieņēmis zemes dāvinājumu no šā skolnieka. Rinpoče apņēmies šajā vietā uzcelt 16-istabu retrītu centru meditācijas praksei. Kā pateicību visu dzīvo būtņu māšu labsirdībai, Nubpa Rinpoče speciāli nosaucis šo retrītu centru – „Neatmaksājamās Labsirdības Retrītu Centrs”. Rinpoče plāno iegādāties blakus esošo zemi, lai paplašinātu retrītu centru un atbalstītu lielāku praktizējošo skaitu.

Svētvietas saglabāšana ir īpašu nopelnu uzkrāšana.

Dižais meditācijas meistars Milarepa reiz teicis:

„Kad prasmīgs meditātors aizņemts ar meditācijas praksi mežonīgā vietā,
Un meistarīgie cēlie aizstāvji to nodrošina,
Kad viss saiet kopā,
Šī saikne abus ved pie Apskaidrības.
Kas veido šo ķēdes posmu- tā ir nopelnu veltīšana”.

Vadžrajānā Budisma tradīcijā, sava Guru svētība ir visu tikumu sakne. Būdams Jidama Čakrasamvāras Valodas svēta mandala, Lapči kalns ir arī Vadžravarahi svēta vieta,kā arī Piecu Māsu Ilga Mūža, Daku un Dakiņu svētvieta, kas atbalsta nesalīdzināmas svētības praktizējošiem, kas ātri noved pie parasām un īpašām pilnībām (sansk. Siddhi). Ja cilvēks nav spējīgs doties praktizēt Lapči kalnā, viņš var sakrāt neizmērojamus nopelnus veicot dāvinājumus, lai atbalstītu tos, kuri tur praktizē. Lai visi būtu iedvesmoti atbalstīt svētvietas Lapči atjaunošanas projektu!

Svētības un nopelnu veltīšana labdariem.

Darbības, kas piesaista svētību aizstāvjiem, un nopelnu veltīšanas aizstāvjiem visa gada garumā, kā pateicība šiem aizstāvjiem, kuru palīdzība ir vērsta svētā kalna saglabāšanā, ir šādas:

Sūtras Mahapradžnjaparamitas lasīšana labvēlīgās dienās; Dharmas prakse un lūgšanu karodziņu izkarināšana labvēlīgās dienās; Ilgstoša gaismas dāvināšana( gaismekļi) Budam, ikdienas mantru lasīšana un dāvinājums Aizstāvjiem, ko izpilda Lapči kalnā dzīvojošie Lamas; Ikdienas vizualizācija un nopelnu veltīšana desmit virzienu labdariem, kas tiek izpildīta dažādos retrītu centros Lapči kalnā.

Vispārīgie līdzekļu tēriņi tekošai atjaunošanas fāzei:

Gepel Ling Tempļa galvenās altāra telpas atjaunošanas izmaksas – 13000$; Stūpas Džangčub atjaunošanas izmaksas – 2100$; Sešu jaunu retrītu istabu uzcelšanas izmaksas „Retrītu Centrā Njanjod (Čakrasamvāras kreisās auss mandalā)” (nepieciešams 1925$ par istabu x sešas ist.) – 11550$; Astoņu jaunu retrītu istabu celtniecības izmaksas „Retrītu Centrā Čogšam Sirds (ķermeņa formas Vadžra Varahi)” (nepieciešams 2000$ par ist. X 8 ist.) – 16000$; Līdzekļi „Neatmaksājamā Labuma Retrītu Centram Cetang”: galvenās retrītu zāles uzcelšanas izmaksas (praksei grupās) – 8500$; Retrīta centra metāla karkasa celtniecības izmaksas – 2600$; Sešu mazo retrīta istabu uzcelšanas izmaksas (nepieciešami 2 000$ par istabu x 6 ist.) – 12000$;

Līdzekļi zemes iegādei un Asociācijas celtnes uzcelšanai: 6 „Mi” izmaksas (zemes platības mērvienība Nepālā) Viena „Mi” izmaksas – 4 500$; – 27 000$; Četrstāvu ēkas uzcelšanas izmaksas (četras istabas katrā stāvā) – 187 500$;

Urbuma, ūdenstorņa un sala izturīgu ūdens cauruļu ierīkošanas izmaksas (izmantošanai ziemas apstākļos)- 19500$;

Kopējā niepieciešamā summa – 299 750$.

Arējo vajadzību izmaksas

Retrītu Centra Lapči Šepa Dordže ārējo vajadzību izmaksas – 2000$; Līdzekļi ceļa remontam, kas ved uz retrītu alām – 5000$; 15 Lamu – rezidentu izmitināšanas izmaksas – 2400$; 15 Lamu- nerezidentu izmitināšanas izmaksas, no četriem Lapči retrītu centriem, ieskaitot transporta izdevumus tām Lamām, kuras izvēlējies Viņa Sv. Čecangs Rinpoče trīsgadīgo un trīs mēnešu ilgu retrītu iziešanai – 3500$ ; 16 ģimeņu, kuras dzīvo Lapči kalnā, finansēšana – 2100$; ārējās izmaksas par tel., ūdeni, el-bu, kā arī citi asociācijas tēriņi – 1600$; Ārējie administratīvie asociācijas tēriņi (ieskaitot algu un transporta izdevumus) – 1600$;

Kopējie nepieciešamie līdzekļi – 18200$.

Lai visi Dharmas brāļi un māsas būtu dāsni Svētā Lapči kalna atjaunošanā un saglabāšanā, kā arī visu dzīvo būtņu māšu labumam!

Nechok Lapchi Kagyu Milareway Associacion cer uz to, ka jebkuram cilvēkam būs iedvesma uzkāpt Lapči kalnā – svētvietā, kur sakoncentrēti gudrība, līdzjūtība un Visu Budu spēki.

Kailasa kalns, Lapči kalns un Sniegotais kalns Cari – šīs vietas atbilst Čakrasamvāras Jidama Mandalas ķermenim, valodai un prātam. No Tibetiešu vēsturiskas perspektīves skatpunkta, zirga gads ir labvēlīgs, lai dotos svētceļojumā uz Kailasa kalnu, toties aitas gads labvēlīgs, lai dotos svētceļojumā uz Sniegoto Lapči kalnu.

Mērkaķa gads ir labvēlīgs, lai dotos svētceļojumā uz Cari kalnu. Labvēlīgo gadu laikā katrā no šīm svētvietām Jidami, kā arī Guru, Daki un Dakines īpaši aktīvi, lai šajā laikā dāvātu savu svētību. Nopelnu sakrāšanai ir arī ārkārtīgi noderīgi doties svētceļojumos šajās vietās. Asociācija aicina Jūs svētceļojumā uz Lapči kalnu!!!

Kontakti:
Nechok Lapchi Kagyu Milareway Association.
Postal address: G.P.O. Box No.3716, Kathmandu, Nepal
City Office: Kathmandu Metropolitan City Ward No-6 Jangchub
Telephone Numbers: 472782, 481639, 492822
Fax number: 00977-1-481639

Ziedojumiem:
Account Name: Tirtha Lapchi Milareway Santati Milan Samuha.
SWIFT code: NEBLNPKA
Account No.: 006-10-0065527
Name of Bank: NEPAL BANK LTD.
Branch: CHABAHIL (saving a/c)
Kathmandu Nepal.
Phone No. 0097714472782