Tulkojumā no tibetiešu valodas „Nima” nozīmē – saule. Nima ir piedzimis 1978. gadā vasaras saulgriežu dienā Himalaju ciematā Manali netālu no jogīna Milarepas svētvietas.

Viņa ģimenei bija saistīta ar Penora Rinpoče klosteri un atbalstīja tajā dzīvojošos mūkus. Šajā klosterī astoņu gadu vecumā kā novicis Nima pieņēmis mūka solījumus.  12 gadus viņš cītīgi studēja Sūtras un Tantras, Abhidharmu, rituālās  tehnikas, kas attīra negatīvo karmu. Mācījies pie vadošiem Kagju un Njigma līnijas Lamām, realizētiem Meistariem, tādiem kā Trangu Rinpoče, Situ Rinpoče, Čoki Nima Rinpoče.

Saņēmis iesvētīšanas un Mācību nodošanas  no diženā jogas Meistara Tenga Rinpoče ezotēriskajā medicīnā un rituālos, kas novērš šķēršļus. Skolotājs nodevis viņam meditatīvu Čod praksi, kas atbrīvo apziņu no bailēm un mentāliem piesārņojumiem.

Pateicoties Lamas Nimas tīrajam un asajam prātam, labsirdībai, klostera vadītājs sūta viņu uz Ziemeļindiju apmācībai Tibetas Medicīnā. Veiksmīgi pabeidzis Men Czi Khanu, Nima aiziet trīsgadīgā nošķirtības retrītā Parpingā, Nepālā. Guru Rinpoče Spēka Vieta un intensīva prakse atklājušas Nimā redzēšanu un spējas strādāt un atbrīvot no slimību smalkiem iemesliem.

No Lamas Nimas intervijas ar rietumu studentiem: – Kas rada mūsu slimības un kādi būtu to veiksmīgās ārstēšanas faktori?

Pēdējā laikā cilvēces priekšā rodas daudz jautājumi, uz kurie mūsdienu zinātnei nav atbilžu. Neskatoties uz visiem mūsdienu civilizācijas sasniegumiem, paliek neatrisinātas daudzas veselības problēmas: alerģija, bezmiegs, liekais svars, neauglība, kuņģa čūlas slimība, vēzis u.c. No 30 000 pašlaik pazīstamām slimībām, ārstēšanai padodas mazāk nekā puse.

Tibetas medicīna ir viena no senākām medicīnas zinātnēm, tā veiksmīgi tiek galā ar lielāko slimību skaitu, jo, tā vispirms nosaka saslimšanas iemeslu un kaitīgos faktorus, tādus kā iekāre un naids, kas ietekmē slimības attīstību.

Ārstēšanas metodes ir daudzveidīgas, tā ir uztura un dzīves veida  korekcija, joga-terapija, naturopātija un fitoterapija, negatīvās karmas attīrīšanas rituāli un cilvēka smalkā enerģētiskā  ķermeņa izdziedināšana, bet galvenais ir līdzekļi-pretindes  mūsu prāta indēm,  organisma elementu un telpas  līdzsvara slepenas tehnikas.